Na zlepšení našich služeb používáme cookies. Dalším prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Postup nanášení NANO ochrany na sklo, keramiku, chrom, nerez, plasty a lakované povrchy

Postup ošetření:

  • Před ošetřením musí být povrch dokonale čistý a zbavený mastnoty, aby se ochrana navázala přímo na povrch materiálu. Tento krok je nesmírně důležitý, protože přímo ovlivňuje efekt, který aplikací dosáhnete, tak na životnost ochrany, a proto ho nepodceňujte!
  • K čištění doporučujeme použít čističe z naší nabídky, ale můžete použít i běžné čistící prostředky, které nezanechávají na povrchu žádné zbytky ani ochrannou vrstvu. Dosažený efekt však může být slabší a životnost kratší, protože vaše čisticí prostředky nejsou přizpůsobeny pro tento účel. Ujistěte se, že vámi zvolený čistič nezanechává na povrchu žádnou vrstvu po opláchnutí, jinak se NANO ochrana nedokáže s povrchem řádně převázat. Zejména různé mastné zbytky nebo ochranné vrstvy a podobně.
  • Nanášení ochrany, jakož i následné provázání nanoochrany a ošetreného povrchu musí po dobu 24 hodin probíhat při teplotách 3°C-30°C. Při nanášení doporučujeme použít ochranné rukavice. V případě, že je ochrana nanášena venku, nesmí 24 hodin pršet.
  • Po dokonalém očištění a vysušení nejprve vyzkoušejte na malém, málo viditelném místě (produkt je vůči povrchem šetrný, ovšem v některých výjimečných a ojedinělých případech nekvalitních povrchů může etanol způsobit poškození).
  • Následně naneste ochranný prostředek na povrch krouživým pohybem pomocí jedné přiložené netkané textilie. Druhou textilií následně v případě potřeby jemně povrch doleštěte. Doporučujeme takto postupovat po menších částech povrchu (cca 30x30cm nebo 20x20cm). Je třeba malé množství ochrany (5-10 ml/m2).
  • Po ošetření se efekt odolnosti vůči vodě dostaví po pár hodinách. Odolnost vůči oděru, chemická odolnost a efekt "lehkého čištění" se dostaví po 24 hodinách, kdy je ochrana zcela propojena a vytvrzená.
  • Efekt doporučujeme cestovat po 24 hodinách.
  • Následnou péči doporučujeme pH-neutrálními čistícími prostředky (i těmi, které obsahují tenzidy). V případě dalších dotazů se podívejte na často kladené otázky, nebo nás neváhejte kontaktovat.